Karboksyterapia – Good Look

Kosmetologia i medycyna estetyczna

Karboksyterapia

Karboksyterapia

Zabiegi karboksyterapii to najnowsze osiągnięcie z zakresu kosmetologii estetycznej. Dwutlenek węgla wstrzykiwany śródskórnie jest rewelacyjnym zabiegiem liftingującym i przeciwzmarszczkowym, a podawany do tkanki tłuszczowej działa antycellulitowo i pomaga w odchudzaniu.
Karboksyterapia pomaga również w zaleczaniu zmian łuszczycowych.

Jako jedyny gabinet kosmetyczny na Ursusie wykonujemy zabiegi karboksyterapii!

Jak przebiega zabieg karboksyterapii?

Po zdezynfekowaniu skóry wykonuje się od kilku (w przypadku zabiegów liftingujących) do kilkudziesięciu (modelowanie sylwetki, redukcja cellulitu) zastrzyków z medycznego dwutlenku węgla. Zabieg jest bezbolesny ale dość nieprzyjemny, pojawiają się odczucia intensywnego ciepła, uporczywego mrowienia oraz pieczenia. Odczucia ustepują po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach. Skóra może być przez kilkadziesiąt minut zaczerwieniona i sprawiać wrażenie lekko opuchniętej.

Rezultaty:

Po zastosowaniu karboksyterapii na okolice oczu zniwelowane zostają obrzęki i zasinienia (tzw. „podkówki”), a dodatkowo działa przeciwzmarszczkowo, przeciwdziała opadającym powiekom.
Dwutlenek węgla aplikowany na cała twarz przywraca jej jędrność, doskonale dotlenia skórę i zwiększa jej grubość, dzięki czemu redukuje zmarszczki i podnosi owal twarzy.
Antycellulitowe właściwości karboksyterapii widoczne są już po pierwszym zabiegu, a jej regularne stosowanie pomaga w wyszczupleniu nawet zastałej i zwłókniałej tkanki tłuszczowej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku redukcji zlokalizowanego nadmiaru tkanki tłuszczowej (np. na udach czy nad kolanami).
Karboksyterapia może być też wykorzystywana jako zabieg trychologiczny, zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje wzrost nowych włosów.

Wskazania:

– Utrata jędrności i elastyczności skóry
– Zasinienia i worki pod oczami
– „Kurze łapki”, zmarszczki
– Cellulit
– Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej (np. na brzuchu, „bryczesy”)
– Nierówności po liposukcji
– Łysienie

Przeciwwskazania:

– Problemy z krzepliwością krwi
– Zaawansowana anemia, poważne problemy z układem oddechowym
– Infekcje
– Nieuregulowana cukrzyca
– Nowotwory