Pedicure medyczny – Good Look

Manicure i pedicure

Pedicure medyczny

Podologia

Pedicure medyczny (zabieg podologiczny) to specjalistyczna pielęgnacja stóp z uwzględnieniem problemów dotyczących stóp, także w przebiegu dodatkowych schorzeń. Możesz się pożegnać z wrastającymi paznokciami, uporczywymi odciskami czy pęknięciami na piętach.

Jak wygląda zabieg podologiczny?

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Następnie stopy są dokładnie oglądane i dezynfekowane. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to przed zabiegiem wykonuje się krótką kąpiel stóp w aromaterapeutycznej kąpieli ziołowej. Następnie wykonywany jest zabieg – korekcja wrastających paznokci oraz zabezpieczenie przed ponownym wrastaniem, ścinanie modzeli, usuwanie odcisków, oczyszczanie pęknięć itp.
Jeśli nie ma przeciwwskazań, to wykonywane są wszystkie czynności, mające na celu poprawę wyglądu stóp – wycięcie skórek, malowanie paznokci – jak przy zwykłym pedicure. Na koniec nakładany jest specjalny balsam z olejkiem z drzewa herbacianego, który dezynfekuje skórę, zabezpiecza ją przed nadmierną potliwością oraz wspomaga regenerację.

Zabiegi wykonywane są jednorazowymi lub sterylnymi narzędziami! Gabinet Good Look na Ursusie sterylizuje wszystkie narzędzia w firmie zewnętrznej. Gwarantuje to bezpieczeństwo i higienę zabiegów!

Wskazania do wykonania pedicure podologicznego:

– Wrastające paznokcie
– Pękające pięty
– Zgrubienia, modzele, rogowiec, odciski
– Stopa cukrzycowa
– Nadmierna suchość stóp, problemy z rogowaceniem

Przeciwwskazania do podologii:

– Nieunormowana stopa cukrzycowa
– Rany, infekcje

Podologia Ursus
Podolog Ursus