Żel – Good Look

Manicure i pedicure

Żel

Paznokcie żelowe – tipsy

Utrzymanie długich i kształtnych paznokci jest trudne – zamek od torebki, kluczyki od samochodu czy klawiatura najczęściej przyczyniają się do nadłamania płytki paznokciowej. Jednak utwardzenie paznokci żelem sprawia, że są całkowicie odporne na uszkodzenia, przy czym wyglądają całkowicie naturalnie.

Masę żelową można wykorzystywać również na stopy w przypadku pęknięcia paznokci lub potrzeby rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokcia

Jak wygląda założenie żelu na paznokcie?

Przedłużanie paznokci (znane też jako tipsy) to metoda na trwałe i ładne paznokcie. Po usunięciu skórek i zmatowieniu paznokci są one odtłuszczane. Nakłada się preparat zwiększający przyczepność masy żelowej do płytki. W zależności od potrzeb żel nakłada się na naturalną płytkę paznokcia lub przedłuża ją z użyciem szablonu. W wielu gabinetach używane są specjalne doklejane tipsy, które skracają czas stylizacji paznokci, jednak są o wiele mniej trwałe. Na paznokcie (i ewentualnie szablon) nakłada się kilka warstw żelu. Po każdej warstwie masę utwardza się w lampie UV. Następnie paznokcie kształtuje się tak,aby wyglądały naturalnie, a jednocześnie były wytrzymałe. Na koniec paznokcie pokryte zostają lakierem lub hybrydą.

Po około 14 dniach należy uzupełnić masę żelową. Można wówczas zmienić kolor lakieru lub wykonać odpowiednie zdobienia. Jeśli pojawia się potrzeba wcześniejszej poprawy wyglądu paznokci możliwe jest wykonanie tzw. korekty.

Wskazania do wykonania tipsów żelowych:

– Cienkie i łamliwe paznokcie
– Problem z zapuszczeniem długich paznokci
– Deformacje i uszkodzenia płytki paznokcia
– Obgryzione paznokcie

Przeciwwskazania do założenia tipsów żelowych:

– Grzybica paznokci lub infekcja wału paznokciowego
– Uczulenie na składniki preparatów
– Notoryczne obgryzanie paznokci i mimowolne powodowanie uszkodzeń paznokci

Założenie żelu tipsy Ursus
Tipsy paznokcie żelowe Ursus